Koło szachowe
przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu

Pradawne dzieje

Historia Koła sięga PRLu — wiadomo, że już około 1985 roku uczniowie "Czwórki" w ramach (lekcji? fakultetów?) wychowania fizycznego grywali w szachy. Wiadomo też o bardzo wysokich osiągnięciach szachistów z naszej szkoły na przestrzeni wielu lat. Ta sekcja zostanie rozwinięta, gdy uzyskamy więcej informacji.

Współczesność

Koło (najprawdopodobniej) zachowywało było ciągłość od tamtych czasów, jednak zmniejszona aktywność poskutkowała rokiem przerwy, gdy p. prof. Petrowska poszła w r.szk. 2012/13 na urlop zdrowotny. Jednak świeża krew (Artur Szubarga razem z Kubą Wrzecionkowskim) z impetem reaktywowała je po jej powrocie wracając do normy 15-20 osób obecnych na spotkaniach; w związku z rozrostem koła zakupiono też szkolne szachownice.

Wiesz coś więcej? Napisz do nas!